Jak może ćwiczyć nastolatek z nadwagą? [Porada eksperta]

2021-11-05 13:15

Mam 11 lat, ważę 74,6 kg i mam 165 cm wzrostu. Jakie ćwiczenia będą dla mnie odpowiednie?

Jak może ćwiczyć nastolatek z nadwagą? [Porada eksperta]
Autor: Getty Images

Biorąc pod uwagę Twój wiek, skoncentrowałbym się wyłącznie na ćwiczeniach z ciężarem własnego ciała. Dobrze byłoby gdybyś zapisał się na zajęcia ze sztuk walki. Karate, boks, kick boxing lub coś pokrewnego. Zajęcia takie są bardzo intensywne, pozwolą Ci nabrać sprawności oraz spalić tkankę tłuszczową i zrzucić wagę. Kluczowe również będzie to, że cały czas będziesz pod okiem trenera, który umiejętnie dobierze stopień trudności ćwiczeń.

Warto na pewno także zmienić sposób żywienia. Zwróć uwagę na to, co i kiedy jesz. Odrzuć słodycze i fast foody. Przestań pić napoje gazowane. Wszystko to zastąp zdrowym jedzeniem i piciem wody oraz herbaty. Pamiętaj też, że zdrowe nie oznacza wcale niesmaczne. Przykładowy plan treningu, jaki mogę zaproponować to: poniedziałek, środa, piątek - basen, wtorek, czwartek - sztuki walki Lub odwrotnie, w zależności od tego, czy czujesz się na siłach.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Tomasz Piotrowski
Tomasz Piotrowski
Jest certyfikowanym trenerem personalnym oraz specjalistą do spraw żywienia. Swoją wiedzę zdobywał u najlepszych ekspertów w branży fitness w Polsce. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy jako dietetyk w prywatnej placówce w Krakowie oraz doświadczenie w pracy jako trener personalny. Zajmuje się także pisaniem artykułów eksperckich na temat zdrowia, treningów i suplementacji oraz pracą w branży suplementacyjnej. Jest pasjonatem szermierki na pięści.

Inne porady tego eksperta