Nawracający ból pleców [Porada eksperta]

2017-11-08 9:39

Od dłuższego czasu (mniej więcej od roku) bolą mnie plecy, a dokładniej u dołu z prawej strony, zawsze w tym samym miejscu. Bolą zarówno przy wysiłku fizycznym (uprawiam tenis stołowy), jak i leżeniu czy siedzeniu. Często bólu nie odczuwam przez dwa tygodnie lub miesiąc, czasem są to dwa, trzy dni ciągłego bólu. Ból objawia się dziwnym uciskiem. Czasem ustaje po chwili, czasem trzyma nawet do minuty. Ból nie jest może bardzo mocny lecz uciążliwy.

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Taki nawracający ból może być wynikiem odnawiającego się urazu bądź stanu zapalnego. W pierwszej kolejności warto udać się do fizjoterapeuty, który sprawdzi manualnie miejsce występowania bólu. Kiedy ból nie występuje, można próbować rozluźniać spięte mięśnie za pomocą rollerów do masażu lub bardziej punktowo piłeczek Lacrosse. Pomóc powinny także regularne masaże oraz kąpiele magnezowe. Polecam zakupić sobie taki magnez do kąpieli w sklepie z suplementami bądź zielarskim. Tam również dostanie Pan szczegółowe instrukcje, jak przygotować kąpiel, aby zrelaksować obolałe mięśnie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Tomasz Piotrowski
Tomasz Piotrowski
Jest certyfikowanym trenerem personalnym oraz specjalistą do spraw żywienia. Swoją wiedzę zdobywał u najlepszych ekspertów w branży fitness w Polsce. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy jako dietetyk w prywatnej placówce w Krakowie oraz doświadczenie w pracy jako trener personalny. Zajmuje się także pisaniem artykułów eksperckich na temat zdrowia, treningów i suplementacji oraz pracą w branży suplementacyjnej. Jest pasjonatem szermierki na pięści.

Inne porady tego eksperta