Jak ćwiczyć, żeby schudnąć? [Porada eksperta]

2017-10-16 11:33

Mam 167 cm wzrostu i ważę 70 kg. Chciałabym schudnąć przynajmniej 10 kg. Jakie ćwiczenia mam wykonywać, aby taki efekt uzyskać?

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Ćwiczeniami, jakie należy wykonywać, aby zdrowo schudnąć są ćwiczenia o dużej intensywności. Mogą to być biegi interwałowe, jazda na rowerze - również w formie interwałów. Świetnym rozwiązaniem jest także pływanie, które zmusza całe ciało do wzmożonej pracy i nie obciąża stawów. Warto również rozpocząć treningi siłowe, które wymodelują ciało, ujędrnią je i nadadzą mu odpowiedni kształt. Nie należy bać się ćwiczeń siłowych, nie sprawią one, że kobieta stanie się mniej kobieca. Wręcz przeciwnie wpłyną one korzystnie na sylwetkę. Reasumując połączenie ćwiczeń siłowych oraz interwałów da najlepsze rezultaty treningowe. Drugim, nawet ważniejszym aspektem, jest odpowiednia dieta. Gdyby miała Pani z tą kwestią problemy, zapraszam do dalszego zadawania pytań.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Tomasz Piotrowski
Tomasz Piotrowski
Jest certyfikowanym trenerem personalnym oraz specjalistą do spraw żywienia. Swoją wiedzę zdobywał u najlepszych ekspertów w branży fitness w Polsce. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy jako dietetyk w prywatnej placówce w Krakowie oraz doświadczenie w pracy jako trener personalny. Zajmuje się także pisaniem artykułów eksperckich na temat zdrowia, treningów i suplementacji oraz pracą w branży suplementacyjnej. Jest pasjonatem szermierki na pięści.

Inne porady tego eksperta