Monotonna dieta i dużo ćwiczeń a efekty odchudzania [Porada eksperta]
Ile i jak szybko schudnę przy takim trybie odżywiania: 7:00 ciepła szklanka wody z cytryną, 9:00 kawa z mlekiem bez cukru (250 ml), 10:00 sałatka owocowa (pół banana, pół kiwi, pół mandarynki, kilka winogron różowych, 3 łyżki płatków żytnich, wszystko pokrojone w kostkę i zmieszane razem z 2 łyżkami jogurtu naturalnego), 13:00 kanapka z ciemnym pieczywem (2 kromki), masłem i paprykarzem szczecińskim, 15:00 kawa z mlekiem bez cukru (250ml), 18:00 sałatka owocowa, taka jak na śniadanie. Nic więcej nie jem, słodyczy również nie. Ćwiczenia: w każdy wtorek power combat 1 godzina + pół godziny six pack, w czwartki power combat 1 godzina. W inne dni ćwiczę w domu 40 minut w rytm muzyki, dosyć intensywnie.
Nie wiem. Aby zaprojektować czas odchudzania, potrzebne są: wiek, wzrost, masa ciała, ilość tkanki tłuszczowej i nadprogramowych kilogramów, przebyte i aktualne (jeśli są) choroby i ewentualnie informacja o branych lekach, wiedza o trybie życia, informacje o przeprowadzanych już kuracjach odchudzających.
Przedstawiona propozycja diety i plan ćwiczeń będzie prowadzić raczej do wyniszczenia organizmu niż racjonalnego odchudzania. Przy tej ilości węglowodanów prostych w diecie tkanka tłuszczowa ma szansę wzrosnąć i pojawić się insulinooporność, która może doprowadzić do cukrzycy. Istnieje ryzyko pojawienia się osteopenii i kontuzji ścięgien, stawów i mięśni z powodu intensywności wysiłku i braku białka w diecie. Towarzyszyć będzie złe samopoczucie, braki koncentracji, trudności z zapamiętywaniem.
Dieta powinna zaspakajać potrzeby organizmu. W każdym z posiłków powinny znaleźć się węglowodany, białka i dobre tłuszcze, warzywa jako źródło minerałów i witamin regulujących tempo metabolizmu. Nic się też złego nie stanie, jeśli od czasu do czasu pojawią się słodycze. Jednorazowe, niewielkie ich spożycie da efekt przyspieszenia metabolizmu, dlatego jeden dzień w tygodniu warto odstąpić od diety, oczywiście jeśli już uzyskało się zakładany efekt ubytku tkanki tłuszczowej.
Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.
Autorka książki "Dieta w wielkim mieście", miłośniczka biegów i maratonów.
Inne porady tego eksperta