Ćwiczenia na bioderka [Porada eksperta]

2013-03-23 21:52

Ogólnie jestem szczupła, mam tylko jeden problem: nad pośladkami, niżej talii mam fałdę tłuszczu. Codziennie ćwiczę, ale nie ma najmniejszej zmiany. Myślę, że "brzuszki" tu nie pomogą. Dodam, że ta fałda to pozostałość po ciąży. Jakie ćwiczenia mam wykonywać, by się tego pozbyć?

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Jedynym sposobem na pozbycie się wszelkich fałdek, w których gromadzi się tłuszcz, jest niestety tylko i wyłącznie zwiększenie aktywności fizycznej poprzez ruch. Niestety, nie piszesz, od kiedy ćwiczysz i jakie ćwiczenia stosujesz. Najlepszym sposobem na spalanie zbędnego tłuszczyku jest trening aerobowy. Może to być energiczny marsz w terenie (na przykład typu nordic walking), aerobik, gra w badmingtona, taniec, pływanie lub inny rodzaj aktywności fizycznej angażujący do pracy całe ciało. Niestety spalanie tkanki tłuszczowej nie następuje wybiórczo i nie można go ukierunkować na wybrane przez nas części ciała. Trzeba się uzbroić w cierpliwość i systematycznie ćwiczyć, czasami nawet przez dość długi okres czasu, aby zobaczyć efekty.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Barcikowska

Absolwentka AWF w Gdańsku, instruktorka rekreacji ruchowej, pilates i pilatesreformer, szkoleniowiec Warszawskiej Akademii Sportu oraz Thera-Band Academy, współautorka programów ReebokBalancePilates, Reebok Spine. Autorka wielu artykułów o tematyce fitness, uczestniczka programów telewizyjnych i propagatorka prozdrowotnych form fitness.