Jak działa HMB liquid [Porada eksperta]

2013-04-07 22:24

Od 10 miesięcy chodzę na silownię, lecz chciałabym bardziej ''zarysowac'' moje mięśnie. Znajomy poliecil mi HMB w płynie. Czy kobiety mogą bezpiecznie stosować ten preparat?

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

HMB jest polecane zarówno osobom zainteresowanym wzrostem masy ciała jak i tym, którzy zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Kobietom jest szczególnie polecany prteparat HMB połączony z karnityną. Powoduje on silniejszą redukcję tkanki tłuszczowej sprzyjając poprawie jędrności ciała. HMB to nie tylko suplement wspomagający utrzymanie atrakcyjnego ciała, ale także istotny preparat prozdrowotny. Związek ten przyczynia się do obniżenia cholesterolu, działa przeciwmiażdżycowo i normalizuje podwyższone ciśnienie krwi, chroni przed działaniem stresu fizycznego, przyspiesza rekonwalescencję po urazach oraz opóźnia proces starzenia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Barcikowska

Absolwentka AWF w Gdańsku, instruktorka rekreacji ruchowej, pilates i pilatesreformer, szkoleniowiec Warszawskiej Akademii Sportu oraz Thera-Band Academy, współautorka programów ReebokBalancePilates, Reebok Spine. Autorka wielu artykułów o tematyce fitness, uczestniczka programów telewizyjnych i propagatorka prozdrowotnych form fitness.