Jak zostać instruktorem fitness? [Porada eksperta]

2015-04-27 2:28

Już 3 lata uczestniczę w zajęciach fitness. Ciekawi mnie jak to jest z drugiej strony: czy nadaję się na instruktora? Jak zostać instruktorem fitness?

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Jeśli jesteś osobą pracowitą, odpowiedzialną, kontaktową i lubisz wysiłek fizyczny, to masz podstawy do tego, aby sprawdzić się w zawodzie instruktora fitnessu. Należy ukończyć odpowiednie szkolenie, które będzie poruszało takie zagadnienia, jak: planowanie i organizacja zajęć fitness, bezpieczeństwo w czasie zajęć, anatomia, fizjologia wysiłku oraz biomechanika ruchu, technika i nazewnictwo kroków, muzyka w fitness, prowadzenie lekcji, sposoby motywowania grupy, struktura lekcji, podstawowe metody nauczania choreografii, prowadzenie różnorodnych form fitnessu, ćwiczenia na poszczególne grupy mięśniowe oraz technika ich wykonywania, dobór obciążeń, dieta i suplementacja w fitness. Najwięcej pracy czeka ciebie na początku pracy zawodowej, jednak jeśli się nie poddasz, będziesz mieć bardzo satysfakcjonującą pracę.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Romanowska

Marta Romanowska - instruktorka fitnessu, szkoleniowiec i pasjonatka zdrowego stylu życia. Odpowiada na pytania dotyczące szeroko rozumianego fitnessu: zajęć odchudzających i rekreacyjnych, doboru sprzętu do ćwiczeń i regeneracji potreningowej. Podpowiada, jak komponować dietę, żeby ćwiczenia były efektywniejsze.

Inne porady tego eksperta