Otyłość brzuszna po porodzie [Porada eksperta]

2015-10-28 11:11

Cierpię na otyłość brzuszną po porodzie, który był 2 miesiące temu. Obecnie mój brzuch ma 130 cm obwodu, a skóra bardzo na nim wisi. Jak mogę sobie z tym poradzić? Pewnie typowe brzuszki nic nie dadzą? Jazda na rowerze stacjonarnym? Mam 3 małych dzieci i bardzo chcę wyglądać jak kobieta. Może nie z płaskim brzuchem, ale z dużo mniejszym.

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Otyłość brzuszna stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. Należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, który zweryfikuje pani stan zdrowia. Rozwiązaniem problemu będzie dłuższa współpraca z trenerem personalnym, który opracuje plan treningowo-żywieniowy i będzie kontrolował pani postępy. Odpowiednio opracowany plan będzie skutkował ujędrnieniem skóry i uzyskaniem efektu, jaki chce pani uzyskać.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Romanowska

Marta Romanowska - instruktorka fitnessu, szkoleniowiec i pasjonatka zdrowego stylu życia. Odpowiada na pytania dotyczące szeroko rozumianego fitnessu: zajęć odchudzających i rekreacyjnych, doboru sprzętu do ćwiczeń i regeneracji potreningowej. Podpowiada, jak komponować dietę, żeby ćwiczenia były efektywniejsze.

Inne porady tego eksperta