Ćwiczyć w domu czy w klubie? [Porada eksperta]

2013-03-23 15:19

Jestem w zasadzie szczupła, gdyby nie brzuch - po prostu jest obwisły. Wiele razy myślałam, żeby się zapisać na jakieś ćwiczenia. Robię codziennie wieczorem 30 brzuszków i to nic nie daje. Może jednak powinnam się zapisać na jakieś ćwiczenia czy jednak je uprawiać w domu?

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Zapisanie się na zorganizowane ćwiczenia fitness takie jak aerobik, spinning czy aqua aerobik z reguły działa efektywniej niż indywidualne ćwiczenia w domu. Zajęcia fitness prowadzone są pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, którzy przeprowadzają trening z właściwą, optymalną intensywnością,korygują błędy i wspaniale motywują do wysiłku. Aby więc osiągnąć wymarzone rezultaty w treningu, jeżeli mamy taką możliwość, dobrze jest oddać się pod opiekę profesjonalnych instruktorów i trenerów.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Barcikowska

Absolwentka AWF w Gdańsku, instruktorka rekreacji ruchowej, pilates i pilatesreformer, szkoleniowiec Warszawskiej Akademii Sportu oraz Thera-Band Academy, współautorka programów ReebokBalancePilates, Reebok Spine. Autorka wielu artykułów o tematyce fitness, uczestniczka programów telewizyjnych i propagatorka prozdrowotnych form fitness.