12-latka chce schudnąć [Porada eksperta]

2015-04-15 17:01

Mam 12 lat ważę 35 kilogramów, chciałabym schudnąć koniecznie wyszczuplić brzuch i uda. Mam marzenie żeby w wakacje mój brzuch był lekko umięśniony. Co mam zrobić?

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Co prawda podałaś jedynie swój wiek i masę ciała, jednak już na podstawie tych danych przypuszczam, że nie potrzebujesz schudnąć, a nawet możesz mieć niedowagę, która może zagrażać twojemu zdrowiu i rozwojowi. Jeśli chcesz mieć lekko umięśniony brzuch, odżywiaj się zdrowo, dostarczaj do organizmu zróżnicowany pokarm, w tym białko pełnowartościowe (np. z piersi drobiowej). Jeśli będziesz spożywać za mało pokarmu, skutek będzie przeciwny, mięśnie będą zanikać, ciało będzie mniej jędrne i mniej atrakcyjne. Nie możesz również przesadzać z aktywnością fizyczną. Zacznij treningi siłowe bez obciążenia. Ćwiczenia na wszystkie mięśnie wykonywane 2-3 razy w tygodniu w niewielkiej ilości w połączeniu z odpowiednia dietą i regeneracją umożliwią ci osiągnięcie celu. Do dzieła.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Romanowska

Marta Romanowska - instruktorka fitnessu, szkoleniowiec i pasjonatka zdrowego stylu życia. Odpowiada na pytania dotyczące szeroko rozumianego fitnessu: zajęć odchudzających i rekreacyjnych, doboru sprzętu do ćwiczeń i regeneracji potreningowej. Podpowiada, jak komponować dietę, żeby ćwiczenia były efektywniejsze.

Inne porady tego eksperta