Jaki trening na zwiotczałą i obwisłą skórę ud? [Porada eksperta]

2016-06-18 23:58

Mam obwisłą skórę na udach, choruję na niedoczynność tarczycy i biorę na stałe leki. Co zrobić, by ją ujędrnić ?

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Bardzo skutecznym i przynoszącym szybkie efekty sposobem na ujędrnienie dla osób w każdym wieku, jest trening siłowy. Pierwsze rezultaty są widoczne od razu po prawidłowo wykonanym treningu. Co prawda doraźny efekt znika do kilku godzin, jednak zachęca do regularnych treningów, które stopniowo zapewniają już trwałe ujędrnienie w wyniku wzrostu masy mięśniowej.

Warunkiem odpowiedniego ujędrnienia skóry jest połączenie treningu siłowego z racjonalną dietą, która musi zapewniać dopasowane do danej osoby racje pokarmowe zarówno pod względem kaloryczności, jak i składu posiłków. Najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z trenerem personalnym, który przygotuje odpowiedni plan działania, biorąc pod uwagę wszystkie występujące dolegliwości, problemy zdrowotne i wiele innych czynników, które umożliwią osiągnięcie celu w bezpieczny sposób.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Romanowska

Marta Romanowska - instruktorka fitnessu, szkoleniowiec i pasjonatka zdrowego stylu życia. Odpowiada na pytania dotyczące szeroko rozumianego fitnessu: zajęć odchudzających i rekreacyjnych, doboru sprzętu do ćwiczeń i regeneracji potreningowej. Podpowiada, jak komponować dietę, żeby ćwiczenia były efektywniejsze.

Inne porady tego eksperta