Wstydzę się pójść na siłownię. Co mogę zrobić? [Porada eksperta]

2017-06-22 19:55

Mam 19 lat, 157 cm wzrostu i ważę 57 kg. Mam duże uda, które się łączą, oraz sporo tkanki tłuszczowej na brzuchu, która mi przeszkadza. Zaczęłam ostatnio ćwiczyć w domu, gdyż wstydzę się iść na siłownię. Co mogę zrobić, żeby spalić tkankę tłuszczową?

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Ćwiczenia w domu to jedna z najmniej korzystnych form trenowania. Ryzykujesz złą techniką, kontuzjami, szybkim spadkiem motywacji i brakiem efektów. Spróbuj pokonać strach przed pójściem na siłownię. Pamiętaj, że każdy jakoś zaczynał. Co najzabawniejsze, wielu z trenerów, którzy wyglądają teraz jak chłopcy z okładek, było wcześniej otyłych. Nikt nie rodzi się idealny. Dobrym rozwiązaniem jest jednak pójść z kimś, kto już na siłownię chodził lub umówić się na pierwszy trening z trenerem lub trenerką. Dobry plan działania to podstawa. Dopóki tego nie zrobisz, jako jedyne mogę polecić Ci popularne treningi z MelB. Jeśli chodzi o pozostałe ćwiczące pseudogwiazdy, ich nagrania zazwyczaj pełne są ćwiczeń wykonywanych w nieodpowiedni sposób.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Romanowska

Marta Romanowska - instruktorka fitnessu, szkoleniowiec i pasjonatka zdrowego stylu życia. Odpowiada na pytania dotyczące szeroko rozumianego fitnessu: zajęć odchudzających i rekreacyjnych, doboru sprzętu do ćwiczeń i regeneracji potreningowej. Podpowiada, jak komponować dietę, żeby ćwiczenia były efektywniejsze.

Inne porady tego eksperta