Ćwiczenia na spalenie tłuszczu z brzucha i ud [Porada eksperta]

2016-03-18 8:07

Mam 13 lat, ważę około 50 kg, mój wzrost to 160 cm. Chyba to prawidłowa waga, lecz chciałabym spalić tłuszcz z brzucha i ud. Jakie ćwiczenia muszę wykonywać, żeby zrealizować mój cel?

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

W twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem prawdopodobnie będzie połączenie odpowiednio skomponowanej diety oraz ćwiczeń wzmacniających. Staraj się odżywiać zdrowo i dostarczaj źródła białka 3-4 razy dziennie. Ćwiczenia, które bezpośrednio nie wyszczuplą twojego brzucha i ud, ale wzmocnią te partie ciała, dzięki czemu będą one wyglądały dużo korzystniej, to: deska (tzw. plank), półprzysiady A) z rozstawieniem stóp nieco szerzej niż na szerokość bioder, palce stóp lekko na zewnątrz oraz B) bardzo szerokim rozstawieniem nóg i ustawieniem stóp palcami skierowanymi do boku, jak przy baletowym „plie”, wykroki bądź wejścia-zejścia na skrzynię. Przeczytaj odpowiedzi na inne pytania skierowane do mnie na tej stronie – znajdziesz tam wiele cennych wskazówek.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Romanowska

Marta Romanowska - instruktorka fitnessu, szkoleniowiec i pasjonatka zdrowego stylu życia. Odpowiada na pytania dotyczące szeroko rozumianego fitnessu: zajęć odchudzających i rekreacyjnych, doboru sprzętu do ćwiczeń i regeneracji potreningowej. Podpowiada, jak komponować dietę, żeby ćwiczenia były efektywniejsze.

Inne porady tego eksperta