Jak nastolatka może zacząć odchudzanie? [Porada eksperta]

2017-02-02 18:07

Mam 13 lat i 175,6 cm wzrostu, ważę 76 kg. Nie jestem na nic uczulona. Co mam jeść w ciągu dnia i jakie ćwiczenia stosować, żeby było widać efekty na brzuchu, udach i łydkach? Oczywiście nie od razu, tylko z czasem. Dietę i ćwiczenia mam zamiar stosować przez dłuższy czas, a nie tydzień i rezygnuję. Jestem otwarta na propozycje. W ciągu dnia mam dosyć dużo czasu wolnego, ale nie zawsze.

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Konsekwencja w działaniu i motywacja to podstawa sukcesu w odchudzaniu. Widać, że Tobie tego nie brakuje, tak trzymaj. Jesteś osobą młodą, czeka Ciebie jeszcze długa droga w poznawaniu swojego ciała i wiedzy na temat treningu oraz odżywiania.

Zacznij od podstaw, dowiedz się na czym polega zdrowe odżywianie (znajdziesz w moich odpowiedziach na pytania innych internautów) oraz wprowadź w swój plan dnia aktywność ruchową, na początku o niskiej intensywności. Nie szukaj diet cud oraz nie stosuj diet niskokalorycznych. Pamiętaj też o tym, aby po zakończeniu redukcji, trwającej w Twoim przypadku najwyżej 4 miesiące, stopniowo zacząć zwiększać ilość spożywanych kalorii, aż do momentu, w którym przestaniesz chudnąć.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Romanowska

Marta Romanowska - instruktorka fitnessu, szkoleniowiec i pasjonatka zdrowego stylu życia. Odpowiada na pytania dotyczące szeroko rozumianego fitnessu: zajęć odchudzających i rekreacyjnych, doboru sprzętu do ćwiczeń i regeneracji potreningowej. Podpowiada, jak komponować dietę, żeby ćwiczenia były efektywniejsze.

Inne porady tego eksperta