Ćwiczenia po cesarskim cięciu [Porada eksperta]

2016-05-08 14:54

Jestem 3 miesiące po cesarskim cięciu. Lekarz prowadzący powiedział, że wszystko ładnie się goi, ale żeby z ćwiczeniami odczekać 3 miesiące. Od jakich ćwiczeń należy zacząć? Chciałabym zrzucić ok. 5-7 kg i zmniejszyć brzuch oraz poprawić ogólną sprawność. Moja waga wróciła do tej sprzed ciąży, ok. 61 kg, a wzrost to 164 cm.

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia aktywności ruchowej, po trzech miesiącach od cesarskiego cięcia proponuję dla osoby początkującej: w pierwszym tygodniu 3 treningi po 20 minut marszu, co tydzień wydłużając czas marszu o 5 minut, aż do 40 minut w czasie jednego treningu. W drugim tygodniu dokładamy 1 trening, w którym znajdą się ćwiczenia ogólnorozwojowe, angażujące wszystkie mięśnie i kończyny, z naciskiem na ćwiczenia równoważne. Warto w tym przypadku można wykorzystać do ćwiczeń piłkę gimnastyczną.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Romanowska

Marta Romanowska - instruktorka fitnessu, szkoleniowiec i pasjonatka zdrowego stylu życia. Odpowiada na pytania dotyczące szeroko rozumianego fitnessu: zajęć odchudzających i rekreacyjnych, doboru sprzętu do ćwiczeń i regeneracji potreningowej. Podpowiada, jak komponować dietę, żeby ćwiczenia były efektywniejsze.

Inne porady tego eksperta