Ćwiczenia dla starszej osoby na zwiotczałą skórę [Porada eksperta]

2015-01-22 6:18

Jestem starsza osobą, w ostatnich miesiącach schudłam ok.7 kg i zauważyłam wyraźne zwiotczenie skóry. Jak ujędrnić mięśnie brzucha, rąk i ud?

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Wykonując regularnie ćwiczenia siłowe, na wszystkie główne grupy mięśniowe, można zwiększyć jędrność ciała. Pierwszym krokiem jest wizyta w gabinecie lekarskim w celu wykonania podstawowych badań. Lekarz może wykluczyć pewne ćwiczenia w przypadku, gdy np. ma pani problemy ze stawami. Trening siłowy najlepiej jest wykonywać pod okiem trenera, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem w czasie ćwiczeń, pomoże przeprowadzić rozgrzewkę, ułożyć plan treningu i rozciągnąć mięśnie po zakończeniu aktywności. Nie trzeba odwiedzać siłowni. Można skorzystać z usług trenera personalnego w specjalnym studio, na odrębnej sali w klubie fitness lub u siebie w domu. Trening siłowy jest bardzo przyjemny. Na początku wystarczy zastosować jedynie obciążenie własnego ciała.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Romanowska

Marta Romanowska - instruktorka fitnessu, szkoleniowiec i pasjonatka zdrowego stylu życia. Odpowiada na pytania dotyczące szeroko rozumianego fitnessu: zajęć odchudzających i rekreacyjnych, doboru sprzętu do ćwiczeń i regeneracji potreningowej. Podpowiada, jak komponować dietę, żeby ćwiczenia były efektywniejsze.

Inne porady tego eksperta