Jestem szczupła i chcę ćwiczyć fitness, ale nie chcę schudnąć [Porada eksperta]

2015-04-15 17:28

Jestem osobą bardzo szczupłą, jeżdżę na rowerze, ale chciałabym też zająć się fitnessem. Czy ćwicząc, nie schudnę bardziej, bo nie chcę. Ale chcę ćwiczyć.

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Efekt, jaki uzyskasz, będzie uzależniony przede wszystkim od ilości dostarczonych kalorii. Zwiększ kaloryczność posiłków pamiętając o tym, że w czasie jednej godziny fitnessu (zajęcia choreograficzne, wzmacniające) spalasz około 450 kalorii. Odradzam w twoim przypadku zajęcia o wysokiej intensywności. Staraj się dostarczać odpowiednią ilość białka, tłuszczy i węglowodanów, witamin, minerałów, płynów i błonnika. Osoby aktywne mają większe zapotrzebowanie na białko. Wzrasta zapotrzebowanie na witaminy z grupy B i antyoksydacyjne – C, E, A. W diecie osoby aktywnej fizycznie nie może zabraknąć żelaza (znajduje się np. w pietruszce), miedzi (np. w wątróbce), cynku (np. w nasionach dyni), sodu i potasu (np. w pomidorach), wapnia i magnezu (znajdziesz je np. w kaszy gryczanej).

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Romanowska

Marta Romanowska - instruktorka fitnessu, szkoleniowiec i pasjonatka zdrowego stylu życia. Odpowiada na pytania dotyczące szeroko rozumianego fitnessu: zajęć odchudzających i rekreacyjnych, doboru sprzętu do ćwiczeń i regeneracji potreningowej. Podpowiada, jak komponować dietę, żeby ćwiczenia były efektywniejsze.

Inne porady tego eksperta