Od jakich ćwiczeń zacząć, żeby schudnąć? [Porada eksperta]

2015-04-27 0:44

W jaki sposób najlepiej wystartować z ćwiczeniami, tak aby jak najszybciej zobaczyć ich efekty? Mam na myśli takie, które pozwolą mi schudnąć i osiągnąć wymarzoną wagę 55 kg (obecnie ważę 62 kg przy 167 cm wzrostu). Zastanawiałam się nad zumbą, ćwiczeniami na stepperze i orbitreku oraz ćwiczeniami na brzuch. Jaka byłaby najlepsza częstotliwość i intensywność?

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Jeśli twoim celem jest po prostu zmniejszenie masy ciała, bez względu na to, czy ma spaść poziom tkanki tłuszczowej czy mięśniowej, to możesz postawić na trening cardio o dowolnej intensywności (zumba, stepper, orbitrek). Im trening będzie dłuższy i bardziej intensywny, tym szybciej schudniesz – przede wszystkim tracąc tkankę mięśniową. Jednak jeśli zależy ci na zdrowiu, jędrności ciała i na tym, żeby nie obrosnąć w tłuszczyk chwilę po redukcji, postaw na przemyślany plan treningowy, zawierający zarówno trening cardio lub interwałowy, jak również trening siłowy na wszystkie partie mięśniowe. Wykonuj np. treningi siłowe co drugi dzień na zmianę z treningiem cardio o umiarkowanej intensywności. Postaw na zdrowe odżywianie i pamiętaj o regeneracji.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Romanowska

Marta Romanowska - instruktorka fitnessu, szkoleniowiec i pasjonatka zdrowego stylu życia. Odpowiada na pytania dotyczące szeroko rozumianego fitnessu: zajęć odchudzających i rekreacyjnych, doboru sprzętu do ćwiczeń i regeneracji potreningowej. Podpowiada, jak komponować dietę, żeby ćwiczenia były efektywniejsze.

Inne porady tego eksperta