Odchudzanie a ćwiczenia w domu [Porada eksperta]

2015-12-31 16:36

Mam 22 lata i ważę 75 kg. Chcę schudnąć. Jakie ćwiczenia będą najskuteczniejsze? Chodzi mi o ćwiczenia, które wykonam w domu. Jestem studentką i nie stać mnie na wizyty w klubach fitness. Co robić? Aerobik? Wymarzona waga to 60 kg, ale jak będę ważyć 65, to już będzie sukces. Jak do tego dojść?

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Warto sprawdzić oferty i cenniki klubów fitness, niektóre z nich mają specjalne oferty dla studentów. Może któraś z ofert będzie odpowiadała twojemu portfelowi? Ćwiczenia w domu również są skuteczne, jednak wymagają dużej samodyscypliny oraz niosą większe ryzyko urazu. Jednym z lepszych videotreningów są ćwiczenia z Mel B., dostępne w serwisie YouTube. Pamiętaj, że przed ćwiczeniami niezbędna jest rozgrzewka, a na zakończenie krótkie rozciąganie. Jeśli możesz, chociaż raz na jakiś czas odwiedź fitness klub, aby poćwiczyć pod okiem instruktora, pierwsze wejścia często są darmowe.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Romanowska

Marta Romanowska - instruktorka fitnessu, szkoleniowiec i pasjonatka zdrowego stylu życia. Odpowiada na pytania dotyczące szeroko rozumianego fitnessu: zajęć odchudzających i rekreacyjnych, doboru sprzętu do ćwiczeń i regeneracji potreningowej. Podpowiada, jak komponować dietę, żeby ćwiczenia były efektywniejsze.

Inne porady tego eksperta