Jakie są skuteczne ćwiczenia na ładną pupę? [Porada eksperta]

2014-08-22 13:25

Dzień dobry! :)) Chciałam się dowiedzieć, czy zna pani jakąś stronę bądź ćwiczenia na ładną pupę? :) Mam 15 lat i systematycznie ćwiczę 60 minut dziennie. Bardzo lubię ćwiczyć, dlatego chciałabym jakieś dodatkowe ćwiczenia, ale tylko na pupę :) Z góry bardzo pani dziękuję. Pozdrawiam :) !

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Modelowanie pośladków jest możliwe za pomocą stosowania treningu z obciążeniem oraz odpowiedniej diety. Najprawdopodobniej nadal jesteś w okresie dojrzewania. Z tego powodu szerokość twojej miednicy może się zmieniać nawet do około 18. roku życia, a znaczne obciążenia mogą zakłócić odpowiedni rozwój. Pełny, zdrowy rozwój to lepsze efekty w przyszłości. Twoja systematyczność daje ci duże możliwości odnośnie kształtowania swojego ciała. Zacznij od ćwiczeń ogólnorozwojowych, trenuj wykorzystując obciążenie własnego ciała lub niewielkie obciążenia, daj mięśniom czas na odpoczynek. Zapoznaj się z poprawną techniką ćwiczeń (np. półprzysiady, ćwiczenie tzw. „donkey kicks”) i już teraz stosuj je w praktyce. Gdy z czasem wprowadzisz większe obciążenia, efekty będą niesamowite.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Romanowska

Marta Romanowska - instruktorka fitnessu, szkoleniowiec i pasjonatka zdrowego stylu życia. Odpowiada na pytania dotyczące szeroko rozumianego fitnessu: zajęć odchudzających i rekreacyjnych, doboru sprzętu do ćwiczeń i regeneracji potreningowej. Podpowiada, jak komponować dietę, żeby ćwiczenia były efektywniejsze.

Inne porady tego eksperta