18-latka z nadwagą chce schudnąć - od czego zacząć? [Porada eksperta]

2015-02-23 14:34

Mam 18 lat, 155 cm wzrostu i ważę 66 kg. Nigdy nie należałam do najchudszych i chciałabym schudnąć, lecz zupełnie nie wiem, jak się do tego zabrać. Bardzo chciałabym schudnąć, a zwłaszcza z piersi, które są naprawdę duże (noszę rozmiar E) i z tego powodu często bolą mnie plecy.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Nie ma diety tylko na biust. Koniecznie dobry, podtrzymujący stanik! Piszesz, że nie wiesz, jak się do tego zabrać. Przyznam ci, że ja też nie. Wiemy na pewno, że aby zredukować wagę, potrzebujesz połączyć ze sobą 3 elementy: aktywność fizyczną, odpowiednie odżywianie oraz motywację. Warto jest również poświęcić sobie więcej czasu na pobycie samej ze sobą, aby stwierdzić i zapisać na kartce, dlaczego tyjesz. Skąd nadwaga? Kiedy połączysz ze sobą te 3 elementy i eliminować będziesz swoje złe nawyki z kartki, osiągniesz efekt w postaci redukcji masy ciała. Proponuję nie bawić się w szukanie super diet, a bardziej obejrzeć swój jadłospis i zgodnie z wiedzą na temat żywienia (np. słodycze tuczą) zacząć małymi krokami dbać o to, co będzie na twoim talerzu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta