Jak schudnąć mając 67 lat? [Porada eksperta]

2015-05-13 16:36

Mam 67 lat i 15 kg nadwagi, wzrost 160 cm i ważę 85 kg, ponieważ mam dolegliwości z kręgosłupem i stawami chciałabym chociaż 10 kg schudnąć. Jaką dietą zastosować, żeby ciało za bardzo nie straciło na jędrności? Jeszcze pracuję, czasem odczuwam zgagę, pełność w żołądku po zjedzeniu jakichś pokarmów. Służy mi mięso, ale mało go jem, gdyż wolę potrawy węglowodanowe, po których niestety źle się czuję, po surowych też, jem też słodkie, bo lubię, a gotować nie lubię. Proszę o poradę, zjem nawet codziennie mięso, aby tylko schudnąć 10 kg. Wiem, że taka waga zniweluje mi moje dolegliwości, bo już raz próbowałam. Czy mogę zastosować proszkową dietę, zwaną 5-dniową/5 posiłków/przez 3 tygodnie? Raz już się na niej odchudzałam, ale byłam młodsza. Zależy mi na tanich posiłkach.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Każda dieta, która będzie przestrzegana, regularnie da bardzo dobre efekty. Ja stawiam na diety bogate w ryby, warzywa, orzechy i pełne zboża. Na bazarkach jest już coraz więcej wspaniałych warzyw, z których może tworzyć pani dowolne kompozycje. Jeżeli nie zdecyduje się pani na żadną konkretną dietę, to proponuję skorzystać z metody 5 deserowych talerzyków. Tyle, ile się zmieści (z ww. składników), i ani grama więcej. Aby skóra zachowała jędrność, trzeba pić wodę, najlepiej mineralną i natłuszczać ciało odpowiednimi kosmetykami, które dodatkowo będą pobudzać produkcję kolagenu i elastyny. Zachować jędrność skóry można również poprzez odpowiednią ilość ćwiczeń. Tu rekomenduję: basen, nordic walking, taniec, aqua aerobik, pilates. Co do diety w proszku, to nie wiem, o którą pani pyta. Ja w swojej praktyce stosowałam Medidiet i pacjentki były bardzo zadowolone.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta