Nadwaga po ciąży: jak schudnąć? [Porada eksperta]

2015-05-13 16:44

Chciałabym wrócić do wagi sprzed ciąży. Mam nadwagę - przy wzroście 171 cm ważę 84 kg (chciałaby schudnąć 20 lub chociaż 15 kg). Pracuję od godz 9:00 do 17:00, ale w domu nie ma mnie od 7:00 do 19:00. Pracę mam w trybie siedzącym. Jaką dietę i ćwiczenia by mi pani poleciła, aby było widać efekty i jaki mniej więcej czas jest potrzebny, osiągnąć pożądany efekt?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Od 5.30 do 6.15 jogging, 6.30 śniadanie: zboże, produkt białkowy, owoce. W pracy jedna sałatka oparta na zieleninie z łyżką oliwy z oliwek, jajkiem i gruszką lub ananasem i garścią słonecznika. Drugi posiłek w pracy to garść migdałów i kefir. Jeżeli ma pani możliwość, to na dwa posiłki polecam zupy kremy bez tłuszczu 2 x 300 ml. Posiłek wieczorny to biała ryba z grilla lub piekarnika, duszona z woka, aby nie smażona, z porcją ulubionych warzyw. Każdego dnia powinna pani wyrzucić do śmieci co najmniej pięć pustych 0,5l butelek wody mineralnej. Pyta pani o to, jak szybko będą efekty - proponuję zważyć się dzisiaj i za 15 dni.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta