20-latek z chorym sercem a chudnięcie przy diecie 800 kcal [Porada eksperta]

2015-05-20 12:38

Dieta 800 kcal przy wadze 120 kg (BMI = 33), mierzę 190 cm i mam 20 lat. Leżałem długo w szpitalu, miałem problemy z sercem, schudłem tam z 97 do 93 kg, wróciłem do domu, nie miałem siły na nic - tylko spanie, jedzenie i przytyłem do 120 kg. Ostatnio zacząłem coś ze sobą robić: chodzę na treningi 5-6 razy w tygodniu i stosuje dietę 800 kcal - schudłem już 16 kg w miesiąc. Czy przy mojej nadwadze gubię głównie tłuszcz, czy też mięśnie? Jem 2-3 posiłki dziennie: rano jogurt, jakiś obiad, kolacja, owoc - czy ta dieta jest skuteczna?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Jeżeli schudł już pan 16 kg, to dieta jest skuteczna. Uważam, że 800 kcal to za mało pod względem wartości odżywczej, co może skutkować wystąpieniem niedoborów żywieniowych. Jeżeli jednak, mimo tak niskokalorycznej diety, dobrze się pan czuje, proponuję dokupić sobie naturalne witaminy. Proszę nie szukać ich w aptece. Są różne firmy w internecie oferujące preparaty, które uzupełniają diety niskokaloryczne. Polecam również wykonać badanie bioimpedancji, aby sprawdzić zawartość masy mięśniowej. Następnie badanie powtórzyć po ok. 3 tygodniach, aby sprawdzić, czy nie spala pan własnych mięśni. W większości gabinetów dietetycznych i na dobrych siłowniach są takie urządzenia. Taka redukcja powoduje bardzo szybko efekt jo-jo oraz osłabienie organizmu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta