30-latka z nadwagą nie może schudnąć [Porada eksperta]

2015-05-29 20:32

Mam 30 lat, 180 wzrostu i wagę na poziomie 84 kg. Bardzo się źle się czuję z tą wagą. Kiedyś bardzo intensywnie ćwiczyłam na siłowni i ważyłam ok. 72 kg. Blisko 2,5 roku temu rozpoczęłam pracę i ciągle tyję. Przybyło mi już 10 kilogramów (siedzący tryb pracy). Po pracy biegam co 2. dzień ok. 45 minut. Nie stosuję żadnej diety, ale jem mało i zdrowe produkty. Rano 1 bułkę grahamkę i serek naturalny. Około godz 12.00 jabłko albo inny owoc. Piję 2 kawy z mlekiem bez cukru w ciągu dania. Wieczorem (18.00) jem zupkę gotowaną na ćwiartce kurczaka z warzywami lub inną (pomidorówka, krupnik, rosół, ogórkowa) + plus owoc. Zamiast zupy czasami rybę grillowaną z warzywami. Codziennie jem prawie to samo z wyjątkiem soboty i niedzieli (rano kasza manna, na obiad ziemniaki z mięsem gotowanym na parze, wieczorem owoce). Nie jem słodyczy, bo nie lubię. Nie wiem, dlaczego tak tyję. Codziennie jeżdżę 30 minut na rowerze.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Owoce proszę jeść tylko rano, najlepiej do godziny 12.00 w małych porcjach, ok. 200 g dziennie. Proszę nie jeść ich pomiędzy posiłkami. Do wszystkich nieowocowych posiłków proszę dołożyć brokuły, kalafior, rzodkiewki, paprykę. Posiłki mają być spożywane co 3 godziny. Pomiędzy proszę pić wodę z cytryną. Jeżeli chodzi o aktywność fizyczną, to jazdę na rowerze należy wydłużyć do 55 minut, codziennie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta