Analiza składu ciała i waga a operacja raka (prostata) [Porada eksperta]

2015-02-02 15:54

Nie mogę przytyć po operacji prostaty (rak złośliwy), która była 4 lata temu, a chciałbym mieć kilka kilo więcej. Badania krwi mam dobre. Mam 176 wzrostu i ważę 63 kg. Przed operacją ważyłem pomiędzy 66 a 70 kg. Może powinienem iść do dietetyka, ale boję się wagi. Wyczytałem, że wagi, które robią analizę składu ciała itp., działają na zasadzie prądu. Piszą, że to mała wiązka prądu, która przechodzi przez wszystkie komórki i tkanki organizmu. Czy jeśli jestem po operacji prostaty taki pomiar jest wskazany?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Badanie składu ciała jest bezpieczne i bezbolesne. Absolutnie nie wyczuwa się przepływu prądu. Po operacji prostaty również może pan wykonać takie badanie. Co więcej, idąc do dietetyka może pan stanąć na zwykłą wagę i zmierzyć swoje obwody, która są najbardziej miarodajne przy przybieraniu na wadze.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta