Chcę schudnąć 5 kg - czy moja dieta jest odpowiednia? [Porada eksperta]

2014-05-15 18:52

Witam, chciałam zapytać czy moja dieta jest odpowiednia: Ważę 60 kg przy wzroście 167 cm, chciałabym schudnąć ok. 5-6 kg. Na śniadanie jem 1 Activię (wiśniową/truskawkową), wypijam ok. szklanki soku. Na drugie śniadanie zjadam bułkę kajzerkę z wędliną i np. ogórkiem/pomidorem. Na obiad: filet z kurczaka + jakieś warzywo: ogórek np. gruntowy/pomidor/kawałek papryki + pół szklanki soku. Na podwieczorek pomarańczę/ czasem kawałek ciasta np. szarlotki. Na kolację zjadam serek Activię bądź pomarańczę, wpijam szklankę soku. Czy taka dieta jest dla mnie odpowiednia i czy uda mi się przy niej schudnąć?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Zredukowanie masy ciała przy takich wymiarach jak Pani posiada, może spowodować utratę białka wewnątrzustrojowego, a nie tłuszczu, ponieważ jest pani szczupła. To co radzę, na Pani życzenie, to owoce (300g) dziennie spożywać w godzinach porannych, a chude białko wieczorem. W diecie jest zdecydowanie za mało warzyw. Proszę spożywać ok. 800g warzyw rozdzielone na 4 posiłki. Pomiędzy posiłkami należy wypijać ok. 250ml wody mineralnej. Ważne, aby codziennie ćwiczyć, minimum godzinę. Te zmiany spowodują redukcję ok. 2,5kg w miesiąc. Wszystko poniżej jest niebezpieczne dla Pani zdrowia psychicznego i fizycznego.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta