Chciałabym wreszcie schudnąć i mieć wspaniałą figurę [Porada eksperta]

2013-03-11 11:23

Mam 16 lat 155 i ważę 50 kg. Od miesięcy chcę schudnąć ale moje łakomstwo nie pozwala mi na to. Chciałabym w szybki sposób mieć płaski brzuch i szczupłe ręce i biodra. Szukam diety, która w szybki sposób umożliwi mi to zrobić. Jak mam to zrobić? Liczę na skuteczną radę.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Witaj Julia! Bardzo chciałabym Ci pomóc i napisać o diecie, która spowoduje, że w krótkim czasie schudniesz, tak jak o tym marzysz. Niestety. Pragnienie takie jak Twoje ma 100 proc. kobiet odchudzających się. Nie ma drogi na skróty. Wszystkie diety, które obiecują Ci, że stracisz 5-10 kg w miesiąc, oszukują Cię. Tłuszcz nie spala się tak szybko. Przy dietach "cud" tracisz wodę, zapas energii w postaci cukru glikogenu, oczyszczasz się i po kilku dniach rusza tłuszcz. Rusza on jednak bardzo powoli. W ciągu miesiąca, przestrzegając każdego dnia ścisłej niskokalorycznej diety, w Twoim przypadku ok. 1000kcal i ćwicząc 5 razy w tygodniu ok. 50 minut, możesz zgubić 2,5-4kg tłuszczu. Piszesz jednak o tym, że jesteś łakoma i to Cię gubi. Czy dieta jest tu rozwiązaniem? Co będzie jeśli będziesz ją stosować, a raptem po kilku dniach staniesz się b. głodna? Przerwanie, tak niskokalorycznej diety w połowie, powoduje ogromny efekt jojo, czyli ponowne przybieranie na wadze.Moja rada, skuteczna rada jest taka, żebyś dała sobie przede wszystkim więcej czasu. Przyjrzyj się również swojemu łakomstwu. Kiedy jesteś głodna? Po co wtedy sięgasz? Czy jesteś w stanie zastąpić niezdrowe przekąski dietetycznymi? Obserwując siebie i analizując swoje zachowanie, można zrobić o wiele więcej niż ścisłą dietą. Odchodząc od tematu, Twoja masa ciała jest dobra.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta