Ciągle jestem głodna - jak dieta dla 13-latki? [Porada eksperta]

2013-08-31 22:18

Mam 13 lat, 162 cm wzrostu i ważę 73 kg. Nie lubię słodyczy, wręcz przeciwnie: jem jabłka i warzywa. Moim słabym punktem jest to, że ciągle jestem głodna. Czy pomoże mi Pani ułożyć jadłospis? Do tego na udach pojawiają się rozstępy. Co mam zrobić?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Cześć Monika! Głód ma różne źródła. Mogą być psychiczne, takie jak: nuda, stres, problemy w domu, niskie poczucie własnej wartości oraz środowiskowe, takie jak: nieregularne jedzenie, zbyt obfite posiłki, smażone potrawy itd. oraz biologiczne, czyli różne choroby. Sprawdź, jak jest u Ciebie. Twój jadłospis powinien składać się z 5-6 małych posiłków. Wybieraj jak najbardziej naturalne produkty. Im mniej ingerencji człowieka, tym mniej kalorii. Pamiętaj, że ćwicząc, chudniesz ładniej, szybciej. Gdy odchudzasz się bez aktywności fizycznej, skóra zaczyna wisieć. Aktywność wykonuj każdego dnia, w miarę intensywnie, przez godzinę. Na rozstępy stosuj kremy kupione w aptece - tylko regularne smarowanie może je zmniejszyć.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta