Ćwiczenia dla 12 latki [Porada eksperta]

2013-04-08 10:13

Mam 12 lat, ważę 55 kg i mam 151 cm wzrostu. Chciałabym schudnąć, pozbyć się tłuszczu z brzucha, bioder i ud. Od paru dni zaczęłam unikać słodyczy oraz niezdrowych napojów. Ćwiczę codziennie rano i wieczorem. Lecz mam pytanie, jakie ćwiczenia najlepiej wykonywać? I czy przez 2 miesiące pozbędę się tego tłuszczu? Bardzo proszę o pomoc.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Witaj! Zrzucanie zbędnych kilogramów wymaga czasu. Kilka dni odmawiania sobie słodyczy nie jest rozwiązaniem. Aby efekty były widoczne, przestrzegaj tej zasady przez kilka miesięcy. Jeżeli chodzi o ćwiczenia, to możesz wprowadzić ćwiczenia spalające tłuszcz i drugi rodzaj to ujędrnianie sylwetki. Proponuję Ci 4 razy w tygodniu chodzić na bardzo szybki spacer, bez zatrzymywania się i trwający 50 minut. Dodatkowo, każdego dnia rano wieczorem rób różne brzuszki 2x30 powtórzeń, minuta przerwy i tak 6 serii. Pamiętaj, że w sokach i innych napojach jest dużo cukru, którego powinnaś unikać.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta