Czy mleko i jego przetwory są niewskazane w diecie? [Porada eksperta]

2013-08-31 22:06

Witam, chciałam zapytać, czy mleko naprawdę jest tak szkodliwe jak mówią i piszą - że wapń z mleka jest nieprzyswajalny, że mleko zaśluzowuje organizm i upośledza inne organy?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Czy mleko jest zdrowe? Niestety nie udzielę jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Środowisko naukowe jest podzielone w tej kwestii. Są badania, bardzo poważne badania naukowe, które dowodzą, iż mleko jest szkodliwym produktem, o działaniu rakotwórczym, uszkadzającym organizm - i równolegle są badania, również ogromne, prowadzone w wielu placówkach naukowych, iż mleko jest najlepszym produktem, z najlepiej przyswajalnym wapniem. Ja, mimo wykształcenia żywieniowego, nie jest badaczem i ciężko mi opowiedzieć się po którejkolwiek ze stron. Osobiście polecam mleko moim pacjentom, piję je sama wraz z całą moją rodziną.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta