Czy opaska na żołądek jest refundowana przez NFZ? [Porada eksperta]

2013-09-05 14:15

Mam pytanie, czy opaska na na żołądek jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Muszę nadmienić, że moja waga to 134 kg przy wzroście 164 cm.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Witam! Opaska na żołądek jest refundowana przez NFZ, przy BMI powyżej 40, tak więc w Twoim przypadku jak najbardziej. Jest jednak szereg przeciwwskazań.

Należą do nich: 1. wiek poniżej 18 i powyżej 70 lat, choroby na tle hormonalnym, które są przyczyną otyłości, jakiekolwiek anomalie, typu zaniki lub zwężenia przewodu pokarmowego, alkoholizm i inne choroby uzależniające, różne choroby psychiczne, w tym upośledzenie umysłowe.

Jednak warto osobiście wybrać się do lekarza, ponieważ wymienione przeze mnie skutki mogą nie być w Twoim przypadku brane pod uwagę, a lekarz podczas wywiadu medycznego, stwierdzi, że istnieją inne przeciwwskazania, do chirurgicznego leczenia otyłości.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta