Czy są jakieś zioła lub tabletki, żeby schudnąć bez diety i ćwiczeń? [Porada eksperta]

2015-02-10 10:39

Mam 24 lata i ważę 74 kg, a mierzę 170 cm. Chciałabym schudnąć kilka kilogramów, żeby mieć lepszą sylwetkę i samopoczucie. Wiem, że najlepiej jest ćwiczyć, ale mam słabą silną wolę i ćwiczę 2 dni, jak już postanowię. Dużo czytałam na forum, ale jak to na forum w internecie, nie wiadomo, w co wierzyć. Wiem, że gubi mnie wieczorne jedzenie. W dzień potrafię zjeść naprawdę mało, a później głód mnie dopada. Proszę o jakieś dobre rady. Może zioła, bo w tabletki chyba mam nie wierzyć?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Trudno mi powiedzieć, czy warto wierzyć w tabletki. Na pewno są takie, które wspomagają proces odchudzania. Ja z tabletek nie korzystam. Wspieram leczenie ziołami, jednak dopiero wtedy, kiedy klient ma wypracowany model żywieniowy, dzięki któremu będzie redukował masę ciała. Niestety same stosowanie "dodatków" czy to tabletek, czy ziół nie przyniesie efektu. Aby spalić tłuszcz trzeba dostarczyć mniej kalorii niż potrzebuje organizm i zwiększyć aktywność fizyczną. To 2 elementy, które dają efekt. Obecnie nie znam innego (poza operacją) rozwiązania problemu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta