Czy w wieku 14 lat można pic herbatki odchudzające? [Porada eksperta]

2013-06-10 23:27

Czy 14-latka mogłaby w swoją dietę wpleść herbatki typu Figura Detox? Boję się trochę o moją córkę, która wymyśliła, że chce się odchudzać. Staram się podawać jej zdrowe posiłki i wolałabym, żeby zaczęła uprawiać jakiś sport niż skupiać się na odchudzaniu. Czekam na odpowiedź.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Nie poleciłabym 14-letniej dziewczynce żadnych wspomagaczy. Wokół odchudzania powstaje bardzo dużo plotek, a najważniejsze to zastosować się do kilku zasad. Po pierwsze 5-6 małych posiłków w ciągu dnia, nie podjadanie pomiędzy posiłkami, wykluczenie z diety potraw smażonych i produktów z białej mąki, spożywanie słodyczy w minimalnej ilości raz w tygodniu oraz codzienna aktywność fizyczna, trwająca ok. 60 minut. Najlepiej basen, marsze, fitness, rolki, rower i gimnastyka.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta