Dieta dla 11-latki z niedoczynnością tarczycy [Porada eksperta]

2014-09-30 15:46

Mam na imię Ola, moja historia z tyciem zaczęła się kiedy dowiedziałam się, że mam niedoczynność tarczycy. Mam wzrostu 152 cm i ważę 59 kg. Jak mam schudnąć?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Jeżeli odżywiasz się zdrowo, a kilka kilogramów nadwagi, które masz wynika z chorej tarczycy, proponuję postawić na wykonywanie treningów fizycznych każdego dnia. Jeżeli jednak oprócz niedoczynności tarczycy czujesz, że Twój jadłospis mógłby być lepszy, to na pewno Ci to pomoże.

Odpowiedz sobie na poniższe pytania. Jeżeli, na które odpowiedziałaś przecząco - warto zastanowić się co zrobić, żeby to zmienić.

Pytania: Czy spożywasz 5 posiłków dziennie? Czy każdego dnia jesz śniadanie? Czy spożywasz posiłki w równym odstępach czasu? Czy ostatani posiłek jesz najpóźniej o 18.30? Czy każdego dnia pijesz co najmniej 1 litr wody? Czy w Twojej diecie przeważają warzywa? Czy w Twojej diecie są przynajmniej 3 posiłki z produktami zbożowymi? Czy nie jesz słodyczy? Czy codziennie ćwiczysz? Czy jesz niesmażone potrawy?

Gdy odpowiesz na te pytania, poproś mamę lub kogoś bliskiego, aby razem z Tobą pomyślał, jak możesz zmienić swój jadłospis, aby był zdrowy i nie powodował przybierania na wadze.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta