Dieta dla 13-latki [Porada eksperta]

2013-04-08 15:25

Mam 13 lat i przy wzroście ok. 155-160 cm ważę ok. 56-57 kg, Wydaje mi się. że jestem grubsza od rówieśniczek. Największy problem sprawiają mi uda, na których widać już rozstępy oraz wystająca oponka na brzuchu. Mało się ruszam, prawie wcale nie mam kondycji. Jem dość małe posiłki, ale mam napady głodu. Jem kalorycznie i często, codziennie mam ochotę na coś słodkiego.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

W Twoim wieku dziewczyny mogą być znacznie grubsze, ale i szczuplejsze od Ciebie. Jest to wiek, w którym dziewczynka, staje się kobietą i warto pozostawić naszym hormonom pole do popisu i nic nie zmieniać. Mam na myśli stosowanie diet. Wręcz jest to zabronione, chyba że młoda dziewczynka ma nadwagę. Twoja masa ciała jest bardzo dobra. Nie wiem od kiedy obserwujesz te napady głodu, ale Twoje ciało w tym wieku potrzebuje więcej jedzenia, bo bardzo szybko rośnie. Nie potrafię pomóc Ci z Twoją słabą motywacją, ale wiem, że jak bardzo będziesz chciała to znajdziesz czas na ćwiczenia fizyczne. Mogłabyś nic nie zmieniać w swoim jadłospisie, a w okresie wakacji więcej, np. jeździć na rowerze - najlepiej 5 razy w tygodniu po 50 minut. To wzmocni i wyszczupli Twoje nogi. Najlepsze na oponkę na brzuszki. Napisz do naszego trenera fitness, a on doradzi Ci jakie najlepsze brzuszki robić.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta