Dieta dla 13-latki [Porada eksperta]

2013-04-06 22:50

Cześć, mam 13 lat i mam ok. 162 cm wysokości, a do tego ważę 60 kg. Jak mogę szybko zrzucić tę oponkę i w końcu mieć zgrabną figurę dziewczyny, a bardziej kobiety? Czy mogę stosować dietę? Jak mogę sobie z tym poradzić?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Witaj Klaudia! Nie ma specjalnego menu na to, żeby spalić tłuszcz na brzuchu. Nie wiem ile wynosi obwód w pasie, więc nie wiem czy jest z czego zrzucać. Może Twoja mama również nie ma szczupłego brzucha i taki właśnie jest Twój kształt. Dziewczyny w Twoim wieku mają różne kształty. Jest to wiek, w którym dziewczynka dostaje kobiecych kształtów. Zaokrąglają się bardziej biodra, piersi, a czasem również brzuch. Nie ma diety, aby mieć figurę kobiety. Piszesz, że chciałabyś mieć figurę dziewczyn, ale bardziej kobiet. Nie wiem jaki jest Twój obraz kobiety, o jakim piszesz. Przecież my dziewczyny jesteśmy różne. To w jaki sposób kształtuje się nasza figura zależy od kilku czynników, takich jak geny, środowisko czy właśnie sposób żywienia. Jeżeli chcesz zrzucić kilka kilogramów ogranicz słodycze i smażone potrawy. Spożywaj 5 małych posiłków z dużą ilością warzyw.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta