Dieta dla 13latki - jak schudnąć? [Porada eksperta]

2014-10-01 14:09

Mam 13 lat, 158 com wzrostu i ważę ok. 50 kg. Jem dużo słodyczy. Lubię biegać, ale także jeść słodycze. Prawie codziennie do szkoły noszę coś słodkiego. Chciałabym dowiedzieć się co mam jeść i jakie wykonywać ćwiczenia, aby schudnąć.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Aby schudnąć, chociaż Twoja masa ciała do wzrostu jest idealna, wyklucz na 14 dni słodycze. 15 dnia możesz włączyć je do swojego jadłospisu ponownie. Wprowadź zasadę, że spożywasz je tylko 2 razy w tygodniu po jednej małej słodkości przez kolejne 2 tygodnie. Po tym czasie, znowu zastosuj dietę zero słodkiego. To da Ci duży efekt. A może warto przemyśleć, czy mogłabyś zamienić te słodycze na owoce? Są zdrowsze i nie tuczą. Pomyśl nad tym, aby spożywać 4-5 posiłków dziennie, a kolację jeść do godz. 18:30. Może warto zaprzyjaźnić się z wodą mineralną?

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta