Dieta dla 13-latki z nadwagą [Porada eksperta]

2014-10-29 14:34

Mam 13 lat (w grudniu 14). Mam około 165 cm wzrostu i ważę 89 kilo. Bardzo chciałabym schudnąć tylko nie wiem jak. Staram ograniczać jedzenie, jeść mniej, a częściej, ale to nie skutkuje. Codziennie wieczorem robię około 20 brzuszków, ale to chyba za mało. Chciałam zapytać, jakie jeszcze pani poleciłaby ćwiczenia lub dietę?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Najważniejsze są posiłki spożywane co 3 godziny. Zawsze zjadaj śniadanie w domu przed pójściem do szkoły. Ostatni posiłek jedz najlepiej ok. godziny 18. To, co możesz zrobić, to na najbliższe 2 miesiące wykluczyć z diety wszystkie słone posiłki i dosalanie produktów. Dodatkowo, ogranicz słodycze do 1 raz w tygodniu w godzinach porannych. Innych posiłków nie musisz ograniczać. Warto poprosić opiekuna, aby przygotowywał dla ciebie gotowane lub duszone potrawy. Dania, które są smażone zawierają za dużo tłuszczu. W razie głodu, wybieraj zielone warzywa.

Bardzo dobrze, że robisz brzuszki. Dołącz do nich 10 minutową rozgrzewkę, a po ich zakończeniu porozciągaj się. Chciałabym, abyś dodatkowo 4 razy w tygodniu uprawiała jogging lub szybki marsz trwający 50 minut. Kiedy będziesz chciała się poddać lub zjeść coś co ci nie służy pomyśl przez dłuższą chwilę o swoim celu, czyli dlaczego chcesz schudnąć. Trzymam mocno kciuki i powodzenia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta