dieta dla 14 latki [Porada eksperta]

2013-04-07 23:13

Chce schudnąć nie ćwicząć, mam 14 lat i mam 165 cm wzrostu i ważę 85 kilo. Jaka dieta dla mnie jest dobrą dietą, 1000 kcal czy dieta bananowa?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Witaj Dominika! Żadna z zaproponowanych przez Ciebie diet, nie jest odpowiednia dla osoby w Twoim wieku i przy takiej nadwadze. Aby doszło do spalania tłuszczu, należy jeść mniej niż potrzebuje organizm. Aby nie tracić własnych mięśni i aby ciało nie traciło elastyczności oraz ze względów zdrowotnych, konieczne jest połączenie odpowiedniej diety z aktywnością fizyczną. Na samej diecie bez ćwiczeń, schudniesz tylko kilka kilogramów, a potem bardzo szybko przytyjesz, czyli dojdzie do tzw. efektu jo-jo. Zanim zdecydujesz się na dietę, pomyśl co takiego jadłaś, że doprowadziłaś do tak wysokiej nadwagi. Może zamiast diety, warto stopniowo wykluczać rzeczy, przez które tyłaś. W Twoim wieku, zalecam Ci, aby dieta ułożona została dla Ciebie przez specjalistę dietetyka, zgodnie z Twoim potrzebami fizycznymi i psychicznymi.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta