Dieta dla 14-latki [Porada eksperta]

2013-04-08 11:43

Mam 14 lat i ważę 64 kg przy wzroście 165. Rzadko ćwiczę. Na wieczór jestem strasznie głodna. Nie wiem jak mają wyglądać moje posiłki. Bardzo proszę o pomoc.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Witaj Klaudia! Nie wiem w czym Ci pomóc. Czy w tym, że jesteś głodna czy w tym, że rzadko ćwiczysz czy może w tym, iż nie wiesz jak mają wyglądać Twoje posiłki? Piszesz, że rzadko ćwiczysz. A chciałabyś więcej? Na początku ćwiczenia mogą być męczące, ale "trening czyni mistrza". Na naszej stronie znajdziesz dużo propozycji ćwiczeń. Może, któraś z nich okaże się dla Ciebie ciekawa. Odnosząc się do Twojego głodu, występuje on często u wielu ludzi. Mogą być różne przyczyny. Najpowszechniejsze: nieregularne jedzenie w ciągu dnia, czyli pomijanie posiłków, za długie przerwy, podjadanie słodyczy i spożywanie za dużej ilości makaronów, ryżu i tłustych potraw oraz nuda. Kiedy nie wiemy co zrobić ze sobą, często sięgamy po jedzenie. A może wieczorem mogłabyś zamiast jedzenia znaleźć czas, aby poćwiczyć i zaplanować swoje posiłki na następny dzień?

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta