Dieta dla 16-latki nie skutkuje - dlaczego? [Porada eksperta]

2014-10-23 12:08

Mam dietę od dietetyka. Posiłki spożywam regularnie. Przeciętny dzień wygląda następująco: śniadanie 6:30 - chleb razowy z wędliną, płatki z dużą zawartością błonnika, szklanka mleka 0,5 %. 2 śniadanie 10:00 - kanapka z chlebem razowym z wędliną. Godzina 13:00 jogurt owocowy, 17:00 obiad - mięso, około 100 gram makaronu razowego, ryż naturalny, surówka. Kolacja 20:30 - kalafior z wody, brokuł z wody, kisiel bez cukru, sałatka z jajkiem. Tak wygląda moja dieta, ale nie chudnę, nie tyję, co jest nie tak? Ćwiczę tylko godzinę na wuefie w szkole, mam 16 lat, ważę ok. 85 kg przy wzroście 171 cm. Co jest grane? Tarczyca w porządku.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Redukcja tłuszczu nasila się w 4 dobie. Na efekt trzeba czasami poczekać. W twojej diecie brakuje warzyw. Koniecznie zwiększ ich ilość. Aby intensywnie redukować potrzebujesz być aktywna codziennie ok. 60 minut (jogging, basen, rower, taniec, rolki - cokolwiek). Jeżeli mimo wszystko nie będziesz widziała efektów, koniecznie zgłoś się do swojego dietetyka.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta