Dieta dla zawodowej modelki [Porada eksperta]

2013-04-06 21:49

Witam serdecznie. Chciałabym schudnąć, a tak na prawdę muszę schudnąć. Uprawiam zawód modelki (nie fotomodelki) i głównie chodzę po wybiegu. Muszę mieć bardzo, bardzo szczupłą sylwetkę, wręcz chudą. Chciałabym połączyć dietę wraz z aktywnością fizyczną. Co jeść by schudnąć? W moim zawodzie ważne jest także to, aby odchudzić się - także ćwiczeniami, ale przy tym nie rozbudować masy mięśniowej. Jak jeść? A może doradzi mi Pani w jaki sposób ćwiczyć, żeby schudnąć ale nie nabrać mięśni? Dodam, że mam 181 cm wzrostu, proporcjonalną budowę ciała i ważę 56 kg.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Witam Panią! Moim zadaniem jest pomoc osobom z nadwagą lub otyłością w utracie wagi do należnej masy ciała, czyli takiej, której BMI (body mass indeks) mieści się pomiędzy 20-25. BMI jest jednym z narzędzi dietetyków, dzięki któremu mogą pokierować pacjenta w odpowiednią stronę. Pani BMI wskazuje na niedowagę, więc nie mogę Pani pomóc. Rozumiem, że Pani zawód wymaga konkretnej sylwetki. Jeżeli do tej pory trzyma Pani przy takim wzroście, tak niską wagę, robi Pani wszystko bardzo dobrze. Wykonując ćwiczenia aerobowe - trwające 50-60 minut, bez obciążenia w tym samym tempie, np. orbitrek, rowerek spali Pani kalorie, a nie nabierze widocznej masy mięśniowej.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta