Dieta Dukana a brak miesiączki [Porada eksperta]

2013-04-08 12:51

Witam serdecznie. Piszę w sprawie skutków ubocznych stosowania diety Dukana. Zacznę od początku. Przez koniec sierpnia do połowy września stosowałam dietę Dukana. Nie było to takie rygorystyczne, ale jednak. Schudłam 4 kg. Mam 17 lat. Niedługo 18. Zaprzestałam stosować tą dietę, kiedy zatrzymała mi się miesiączka. Nie mam jej od momentu odchudzania się. Czy to jest możliwe przez dietę, czy raczej nie. Od połowy września jem normalnie. Czy ureguluję mi się cykl, czy powinnam udać się do ginekologa? Czekam na odpowiedź.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Witam! Kwestię nieregularności miesiączki zawsze najlepiej wyjaśnić ze swoim ginekologiem. Czas stosowania przez Panią diety nie był długi, bo z tego co zrozumiałam, trwał ok. miesiąca. Nie wiem, co oznacza dla Pani, iż stosowanie diety nie było rygorystyczne? Tak naprawdę to lepiej, że nie było, ponieważ dieta Dukana jest bardzo niebezpieczna i jak najbardziej może wpływać na Pani metabolizm. Opóźnienie miesiączki o 2-3 tygodnie nie jest powodem do paniki, ale jeżeli okres nie wróci w ciągu kilku dni, warto umówić się na wizytę z ginekologiem.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta