Dieta na szczupłą talię [Porada eksperta]

2014-02-17 13:32

W tym roku kończę 16 lat. Jestem szczupłą dziewczyną, która marzy o karierze modelki. Mam 175 cm wzrostu, a moje wymiary to 87x67x89. Niestety, 67 cm w talii nie jest zadowalające. Co bym mogła zrobić, aby schudnąć przynajmniej 4 cm? Nie chciałabym przy tym rozbudowywać mięśni. Czy mam stosować określoną dietę? 

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Aby spalić 4 cm w pasie, przy takich wymiarach jakie masz, trzeba spalić własne mięśnie. Generalnie może to być bardzo niezdrowe. Każdy organizm ma swoją masę ciała, do której dąży i w której czuje się najlepiej.

Piszę o tym żebyś wiedziała, że możesz odczuwać ogromny głód przy stracie 4 cm. Nie wiem jak się odżywiasz, więc ciężko mi dać wskazówki żywieniowe. Na ten moment mogę zaproponować Ci dietę South Beach. Znajdź ją w internecie i zamów. Daje dobre efekty. Druga sprawa to oczywiście intensywne treningi pod okiem trenera.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta