Dieta odchudzająca dla 13-latki aktywnej fizycznie [Porada eksperta]

2014-10-23 12:25

Mam 13 lat, 164 cm wzrostu i ważę 62,5 kg. Przez wakacje schudłam 3 kilogramy (chodziłam dużo po górach) i ważę tyle samo ile w zeszłym roku, a jestem o 6 cm wyższa. Jednak cały czas wydaje mi się, że jestem za gruba. Chciałabym mieć płaski brzuch. Mam też rozstępy na udach. Wydaję mi się, że jednym z problemów u mnie jest sposób odżywiania. Chociaż staram się jeść posiłki regularnie, to uwielbiam słodycze, słone przekąski itp. Moja mama gotuje też nie za bardzo zdrowe posiłki, ponieważ tata "lubi dobrze zjeść". Dużo ćwiczę, ponieważ chodzę do klasy sportowej i mam treningi 5 razy w tygodniu po 1,5h. Jak zrzucić zbędne kilogramy?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Twoja masa ciała jest dobra. Rozumiem jednak, że możesz mieć uwagi co do kondycji twojej skóry. Rozstępy są efektem rozciągnięcia skóry. Polecam ci stosowanie odpowiednich kosmeceutyków prof. Frydrychowskiego, które zahamują proces tworzenia się rozstępów. Jednak masz rację, twój sposób odżywiania warto zmodyfikować. Czy próbowałaś porozmawiać z mamą, aby posiłki, które dla ciebie tworzy były odpowiednie dla dziecka, które potrzebuje dużo warzyw, odpowiedniego białka, zdrowego tłuszczu i produktów zbożowych? Może warto podsunąć mamie informacje dotyczące żywienia młodych sportowców? Na ten moment polecam ci zapoznać się z Piramidą Żywieniową. Dowiesz się z niej wielu ciekawych i ważnych informacji.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta