Dieta odchudzająca dla 17-latki [Porada eksperta]

2013-08-06 19:09

Dzień dobry. Mam 17 lat, ważę 80 kg przy wzroście 165 cm. Chciałam się zapytać, jaka dieta byłaby dla mnie najlepsza? Mało ćwiczę, ale chciałabym to zmienić. Interesuje mnie zdrowa dieta, przy której mogłabym spalić kalorie i ujędrnić ciało. Ile razy w tygodniu, po ile godzin powinnam ćwiczyć, by zdrowo schudnąć bez efektu jojo?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Ola, proponuję na początek oczyścić organizm. Nadwaga jest spora, więc już detoksykacja pozwoli spalić kilka kilogramów, co zmotywuje Cię do dalszej pracy. Proponowałabym Ci pod opieką dietetyka zakwasić organizm, korzystając z produktów dietetycznych Medidiet. W stanie większego zakwaszenia będziesz przez ok. 10 dni. Przestaniesz odczuwać głód i dostaniesz zastrzyk energii. Następnie do dań z Medidiet, po 10 dniach dołożyć możesz 1 normalny posiłek. Powinien się on składać z zieleniny (bez ograniczeń), łyżeczki oliwy i sztuki mięsa, czyli 100 g po ugotowaniu. Pamiętaj, aby w takie upały pić ponad 2 litry wody. Kiedy temperatury spadną, pij min. 1,5 l wody mineralnej. Przy Medidiet nie możesz spożywać słodyczy i węglowodanów pod żadną postacią.

Zacząć ćwiczyć możesz dopiero po 10 dniach, ponieważ na początku nie będziesz miała siły. Co do ćwiczeń, to proponuję Ci basen 2 razy w tygodniu po 45 minut, raz w tygodniu gimnastyka, np. TBC lub ćwicz z płytą DVD oraz 2 razy w tygodniu szybki spacer 50m minut bez zatrzymywania się lub jazda na rowerze 1,5 godziny również bez postojów.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta