Dieta odchudzająca dla 18-latka uprawiającego sport [Porada eksperta]

2015-02-02 16:57

Jestem chłopakiem, mam 18 lat, mierzę 185 i ważę 90 kilogramów. Bardzo chciałbym schudnąć: gram w piłkę, jeżdżę na rowerze, robię pompki, brzuszki, ale to nic nie pomaga. Bardzo chcę się pozbyć tych zbędnych kilogramów, zwłaszcza z ud i klatki piersiowej. Piję dużo wody niegazowanej, na wf ćwiczę regularnie.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Dobrze, że ćwiczysz. To bardzo nam pomoże. Ważne, abyś ćwiczył 4-6 razy w tygodniu przez co najmniej 60 minut, przed posiłkiem. Twoja nadwaga wg wskaźnika BMI nie jest duża, ale rozumiem, że potrzebujesz zmiany. Podstawą diety są regularne posiłki, spożywane co 3-3,5 godziny.

Na śniadania i kolacje możesz jeść kanapki z chlebem graham z małą ilością masła (lub w ogóle bez) z dodatkiem jajka, chudej szynki czy sera i co najmniej 3 różnych warzyw, np. sałata, pomidor, rzodkiew. Do szkoły zabieraj ze sobą dodatkową kanapkę i kefir oraz owoc. Po obiedzie w czasie podwieczorku możesz pozwolić sobie na migdały, ok. 10 sztuk, i kolejny owoc. Wyklucz cukier, słodycze, chipsy.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta