Dlaczego waga stoi mimo diety? [Porada eksperta]

2013-04-07 18:58

Witam, od miesiąca jestem na diecie 1400 kca Do tego 5 razy w tygodniu ćwiczenia, spacery oraz 2 razy w tygodniu basen. Waga ani drgnęla, centymetry spadły, ale zależy mi na spadku wagi, mam niedoczynność tarczycy, leczona, wyniki ok.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Witaj Aga! Dieta 1400 kcal jest dobra dla osób powyżej 165 cm. Nie wiem czy jest dobrze zbilansowana. Zanim zaczniemy szukać rozwiązania, zastanów się czy nie masz za dużo tłuszczu i cukrów prostych w diecie. A może treningi nie są nastawione na spalanie tłuszczu, a na zwiększanie kondycji. Tego wszystkiego nie wiem z Twojego maila, dlatego proponuję Ci obniżyć kaloryczność diety o 300 kcal. Po 2 tygodniach zaobserwujesz ubytek ok. 1kg tłuszczu. Wynika to z tego, że pół kilograma tłuszczu waży 3500 kcal. Jeżeli 300 kcal pomnożysz przez 14 dni to otrzymasz 4200 kcal, czyli prawie kilogram tłuszczu mniej.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta