Dodatkowe sposoby na odchudzanie [Porada eksperta]

2013-04-07 22:07

Witam. Mam 18 lat. 169cm i 66kg. Chciałabym zdrowo schudnąć. Dodam iż 4 razy w tygodniu mam treningi capoeiry do tego wf-y w szkole, a pomimo to mam problemy z obwisłym brzuszkiem. Przestałam jeść słodycze i fast foody. Nie jem po godzinie 18. Zawsze jem śniadania. Staram się jeść więcej owoców i warzyw. Piję przynajmniej 1 litr wody dziennie, a do tego 2/3 kubki zielonej herbaty. Mogłabym prosic jeszcze o jakieś wskazówki/poprawki?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Witaj! Świetnie, że tyle dla siebie robisz. Czy wiszący brzuch miałaś od kiedy pamiętasz, czy też schudłaś już kilka kilogramów i stąd nadmiar skóry w tej okolicy? Wszystko co robisz w kwestii diety jest poprawne. Odżywiaj się regularnie, jedz małe porcje, chudy nabiał, dobrą oliwę, ryby morskie. Przy takiej ilości treningów, musisz pamiętać o węglowodanach złożonych, czyli produktach zbożowych, pełnoziarnistych, np. kaszy gryczanej, ciemnym pieczywie, makaronie razowym. Są one potrzebne do pracy mięśni i do uzupełniania glikogenu. Zbyt mała podaż tych produktów może powodować wolniejszą regenerację. Co do brzucha, koniecznie znajdź informacje na temat 6-weidera. Są to ćwiczenia na brzuch. Bardzo ciężkie i bardzo skuteczne. Dodatkowo, proponuję ci zabiegi Green Vac. To zabieg, który wykonuje się w salonach kosmetycznych lub w spa. Należy wziąć serię zabiegów. Minimum 10. Zabieg polega na zasysaniu skóry, tak jak bańki. Przynosi rewelacyjne efekty.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta